Skip to content

Зв’язки між таблицями в Sql

1 Звезда2 Звезды3 Звезды4 Звезды5 Звезд (Пока оценок нет)
Завантаження...

[ Полезный рекламный блок ]

Попробуйте свои силы в игре, где ваши навыки программирования на C# станут решающим фактором. Переходите по ссылке 🔰.


Зв’язки – це доволі важлива тема, яку слід розуміти під час проектування баз даних.

Зв’язки між таблицями в базі даних у SQL являють собою відносини між даними в різних таблицях, які дають змогу ефективно організовувати та структурувати інформацію. Ці зв’язки забезпечують спосіб об’єднання даних з різних таблиць для виконання запитів і отримання комплексної інформації.

Зв’язки зазвичай встановлюються між таблицями за допомогою ключів, таких як первинні ключі та зовнішні ключі.

Основные типы связей

 1. Один до одного (One-to-One): Кожен запис в одній таблиці пов’язаний з одним і тільки одним записом в іншій таблиці.
 2. Один до багатьох (One-to-Many): Кожен запис в одній таблиці може бути пов’язаний з кількома записами в іншій таблиці. Це найпоширеніший тип зв’язку.
 3. Багато до одного (Many-to-One): Кілька записів в одній таблиці пов’язані з одним записом в іншій таблиці.

Зв’язки “один до багатьох” (One-to-Many) і “багато хто до одного” (Many-to-One) являють собою два боки одного й того самого зв’язку. Термінологія може відрізнятися залежно від того, з якого боку зв’язку ви дивитеся на нього.

 • Зв’язок “один до багатьох” означає, що один запис з однієї таблиці може бути пов’язаним із кількома записами з іншої таблиці. Приклад: один автор може мати кілька книг.
 • Зв’язок “багато до одного” означає, що кілька записів з однієї таблиці можуть бути пов’язані з одним записом з іншої таблиці. Приклад: кілька книг можуть бути написані одним автором.

Суть у тому, що це одна й та сама концепція, але вона може бути виражена різними словами залежно від того, на який бік зв’язку ви звертаєте увагу.

 1. Багато до багатьох (Many-to-Many): Безліч записів в одній таблиці пов’язано з безліччю записів в іншій таблиці. Для реалізації такого зв’язку потрібна додаткова таблиця (часто звана проміжною або зведеною), яка встановлює відповідність між записами обох таблиць.

Зв’язки дають змогу ефективно організовувати дані й уникати надмірності та неузгодженості. Вони також забезпечують цілісність даних, оскільки можуть обмежувати дії, які можуть порушити цілісність пов’язаних даних.

При створенні таблиць зі зв’язками в SQL зазвичай використовуються ключі: первинні ключі (Primary Key) для ідентифікації унікальних записів у таблиці та зовнішні ключі (Foreign Key), які створюють зв’язок із записами в іншій таблиці, використовуючи значення первинних ключів. Зв’язки визначаються під час створення таблиць за допомогою спеціальних операторів і обмежень, таких як FOREIGN KEY.

Розглянемо всі 3 основні зв’язки детальніше.

Один до одного

Зв’язок “один до одного” (One-to-One) у SQL означає, що кожен запис в одній таблиці пов’язаний з одним і тільки одним записом в іншій таблиці. Це може бути корисним, наприклад, коли у вас є дві сутності, які мають різні аспекти або додаткові властивості, які ви хочете зберігати в окремих таблицях.

Припустимо, у нас є дві сутності: “[Users]” і “[UserSettings]”. У кожного користувача може бути тільки один запис з інформацією, і кожен запис з інформацією також може бути пов’язаний тільки з одним користувачем:

Отримаємо пов’язані дані з двох таблиць:

Таким чином, у нас утворюється зв’язок “один до одного” між цими двома таблицями.

Один до багатьох

Зв’язок “один до багатьох” (One-to-Many) у SQL означає, що кожен запис в одній таблиці може бути пов’язаним із кількома записами в іншій таблиці. Цей тип зв’язку широко використовується для організації даних, де в однієї сутності є безліч пов’язаних елементів іншої сутності.

Припустимо, у нас є дві сутності: “[Users]” і “[AncestralHome]”. Кожен рідний дім може містити кілька користувачів, але кожен користувач належить тільки одному рідному дому:

Отримаємо користувачів та їхні батьківські будинки:

А тепер, отримаємо всіх користувачів, які народилися в батьківському домі номер 1:

Таким чином, кожен запис у таблиці “[Users]” може бути пов’язаний з конкретним будинком із таблиці “[AncestralHome]”. Це і є типовий приклад зв’язку “один до багатьох” у SQL.

Багато до багатьох

Зв’язок “багато до багатьох” (Many-to-Many) у SQL означає, що багато записів в одній таблиці може бути пов’язано з безліччю записів в іншій таблиці. Такі зв’язки виникають, коли у вас є ситуація, коли кожен запис в одній таблиці може бути пов’язаним із кількома записами в іншій таблиці, і навпаки.

Припустимо, у нас є дві сутності: “[Users]” і “[Services]”. Один користувач може бути підписаний на кілька сервісів, і кожен сервіс може мати кілька користувачів.

Для реалізації зв’язку “багато до багатьох” зазвичай використовують третю таблицю, звану таблицею зв’язку, яка зберігає пари ідентифікаторів з обох таблиць. У цій таблиці зв’язку унікальним чином комбінуються ідентифікатори записів із кожної зі зв’язаних таблиць.

Таблиця з назвою [UserService] є таблицею зв’язку, яка слугує для встановлення зв’язку “багато до багатьох” між двома іншими таблицями: [Users] і [Services]. Вона дає змогу записати, які користувачі використовують які сервіси, і забезпечує цілісність даних за допомогою обмежень первинних і зовнішніх ключів. Ця таблиця являє собою типовий приклад для організації зв’язку “багато до багатьох” у реляційній базі даних.

Отримаємо всі сервіси, на які підписаний користувач з ім’ям “John Doe“:

Отримаємо всіх передплатників сервісу “Netflix”:

Я сподіваюся, що вам сподобалося читати цю статтю, і вона виявилася легкою для розуміння. Будь ласка, дайте мені знати, якщо у вас є якісь коментарі або виправлення.

Так само вам може бути цікава попередня стаття – Як влаштований Dictionary у C#.

Ви хочете навчитися писати код мовою програмування C#?

Створювати різні інформаційні системи, що складаються з сайтів, мобільних клієнтів, десктопних додатків, телеграм-ботів тощо.

Переходьте до нас на сторінку Dijix і ознайомтеся з умовами навчання, ми спеціалізуємося тільки на індивідуальних заняттях, як для початківців, так і для просунутих програмістів. Ви можете взяти як одне заняття для опрацювання питання, що вас цікавить, так і кілька, для більш щільної роботи. Завдяки особистому кабінету, кожен студент підвищить якість свого навчання, у вашому розпорядженні:

 • Доступ до пройденого матеріалу
 • Тематичні статті
 • Бібліотека книг
 • Онлайн тестування
 • Спілкування в закритих групах

https://dijix.com.ua

Живи у своєму світі, програмуй у нашому.

Published inЯзык Программирования Sql
Підписатися
Сповістити про
guest
0 комментариев
Вбудовані Відгуки
Переглянути всі коментарі
0
Ми любимо ваші думки, будь ласка, прокоментуйте.x