Skip to content

Що таке майстер сторінка в Asp.net

1 Звезда2 Звезды3 Звезды4 Звезды5 Звезд (1 оценок, среднее: 5,00 из 5)
Завантаження...

[ Полезный рекламный блок ]

Попробуйте свои силы в игре, где ваши навыки программирования на C# станут решающим фактором. Переходите по ссылке 🔰.


В ASP.NET майстер-сторінка є шаблоном для інших сторінок веб-додатку. Призначення майстер-сторінки – забезпечити узгоджений макет і структуру для всіх сторінок веб-сайту.

Майстер-сторінки створюються окремо від сторінок вмісту і містять загальні елементи макета, як-от верхній і нижній колонтитули, навігація та інші загальні елементи керування. Ці елементи макета визначаються на головній сторінці та застосовуються до сторінок вмісту.

Коли створюється сторінка вмісту, вона успадковує макет і структуру від головної сторінки. Це означає, що будь-які зміни, внесені в головну сторінку, будуть відображені на всіх сторінках вмісту, які використовують цю головну сторінку.

Використання майстер-сторінок значно спрощує процес створення єдиного макета сайту і допомагає забезпечити однаковість зовнішнього вигляду і структури всіх сторінок.

Визначення майстер сторінки

За замовчуванням під час створення нового проєкту ASP.NET MVC Core до проєкту вже додається майстер-сторінка під назвою _Layout.chtml, яку можна знайти в каталозі Views / Shared:

Вміст головної сторінки може включати:

  • HTML-розмітку: Головна сторінка може містити елементи HTML, такі як оголошення doctype, заголовок, нижній колонтитул, панель навігації та інші загальні елементи.
  • Таблиці стилів і скрипти: Головні сторінки можуть посилатися на таблиці стилів і скрипти, які забезпечують стиль і поведінку веб-сторінок.
  • Заголовки вмісту: Головні сторінки визначають тримачі вмісту, які є областями, куди сторінки вмісту будуть вставляти свій унікальний вміст.
  • Вкладені майстер-сторінки: Майстер-сторінка може також мати свою власну майстер-сторінку, яка може додатково визначати макет і структуру веб-додатка.

Загалом, вміст головної сторінки забезпечує узгоджений макет і структуру для всіх сторінок веб-додатка, але водночас дає змогу вводити унікальний вміст у певні області сторінки.

За потреби ми можемо використовувати кілька майстер-сторінок. Додамо в папку Views нову майстер-сторінку. Для цього натиснемо правою кнопкою миші на папку Views і у випадаючому меню виберемо Add -> New Item. Для швидшого створення майстер-сторінки Visual Studio пропонує спеціальний шаблон Razor Layout:

мастер страница в asp.net

У підсумку, отримаємо такий вміст:

Саме в секцію @RenderBody() буде поміщатися весь вміст подання, яке використовує цю майстер-сторінку. У @ViewBag.Title ми можемо передати заголовок, у самому поданні, або ж у дії контролера:

 

Шановні ентузіасти програмування на C#!

Ми розуміємо, що іноді ви можете зіткнутися з труднощами під час вирішення проблем під час роботи над своїми проектами на C#. Якщо у вас виникли проблеми, пов’язані з мовою програмування C#, ми готові вам допомогти!
https://dijix.com.ua/blog помощь
Ви можете зв’язатися з нами електронною поштою або зателефонувати нам по телефону. Наша команда досвідчених розробників C# буде рада допомогти вам із будь-якими питаннями чи проблемами, які у вас можуть виникнути. Ми прагнемо допомогти вам подолати будь-які перешкоди, з якими ви зіткнетеся на шляху освоєння C#.
Не соромтеся звертатися до нас за будь-якою допомогою або керівництвом. Ми завжди готові підтримати вас у ваших починаннях.

З найкращими побажаннями,
[Леонід/ Dijix Company]

info@dijix.com.ua
+380970601478

 

Використання майстер сторінки

У проєкті за типом Asp.Net Web Application, усі подання використовують за замовчуванням майстер-сторінку – _Layout. Це дає змогу вбудувати вміст кожного подання в секцію майстер-сторінки:

Щоб перевизначити майстер-сторінку, у поданні достатньо встановити властивість Layout. Ми можемо взагалі не використовувати майстер-сторінку, тоді нам треба присвоїти значення null:

Або можна використовувати якусь уже наявну майстер-сторінку, вказавши до неї повний шлях:

Я сподіваюся, що вам сподобалося читати цю статтю, і вона виявилася легкою для розуміння. Будь ласка, дайте мені знати, якщо у вас є якісь коментарі або виправлення.

Так само вам може бути цікава попередня стаття – Як зробити спливаюче модальне вікно в Asp.Net.

Ви хочете навчитися писати код мовою програмування C#?

Створювати різні інформаційні системи, що складаються з сайтів, мобільних клієнтів, десктопних додатків, телеграм-ботів тощо.

Переходьте до нас на сторінку Dijix і ознайомтеся з умовами навчання, ми спеціалізуємося тільки на індивідуальних заняттях, як для початківців, так і для просунутих програмістів. Ви можете взяти як одне заняття для опрацювання питання, що вас цікавить, так і кілька, для більш щільної роботи. Завдяки особистому кабінету, кожен студент підвищить якість свого навчання, у вашому розпорядженні:

  • Доступ до пройденого матеріалу
  • Тематичні статті
  • Бібліотека книг
  • Онлайн тестування
  • Спілкування в закритих групах

https://dijix.com.ua

Живи у своєму світі, програмуй у нашому.

Published inAsp.Net Core
Підписатися
Сповістити про
guest
0 комментариев
Вбудовані Відгуки
Переглянути всі коментарі
0
Ми любимо ваші думки, будь ласка, прокоментуйте.x