Skip to content

Як зробити тетріс на [C#]

1 Звезда2 Звезды3 Звезды4 Звезды5 Звезд (Пока оценок нет)
Завантаження...

[ Полезный рекламный блок ]

Попробуйте свои силы в игре, где ваши навыки программирования на C# станут решающим фактором. Переходите по ссылке 🔰.


Створення тетрису на C# включає в себе створення ігрового поля, падаючих тетраміно, а також логіки для їх переміщення і розміщення.

Для початку створіть двовимірний масив для представлення ігрового поля. Масив повинен мати фіксований розмір, і вам потрібно буде визначитися з розмірами. Кожна клітина в масиві може представляти клітину на ігровій дошці, і ви можете використовувати різні значення для представлення різних станів клітини (наприклад, порожня, зайнята тетроміно тощо).

Далі, створіть набір із семи фігур тетраміно (I, J, L, O, S, T, Z), кожна з яких складається з чотирьох квадратів. Ви можете уявити кожну фігуру тетрамінів у вигляді двовимірного масиву цілих чисел, де 0 означає порожній квадрат, а 1 – заповнений. Вам також знадобиться зберігати поточний стан обертання кожного тетраміно.

Генеруйте і переміщайте тетраміно: Створіть нове тетраміно у верхній частині ігрового поля і дозвольте гравцеві переміщати його вліво, вправо і вниз. Для цих переміщень можна використовувати введення з клавіатури. Коли тетраміно більше не зможе рухатися вниз, зафіксуйте його на ігровому полі та згенеруйте нове тетраміно.

Загалом, створення тетрису – це не найменше завдання. Нижче наведено повний приклад коду консольного тетрису:

Якщо ви хочете музичний супровід у процесі гри, змініть метод PlaySound, таким чином:

Підсумковий додаток має такий вигляд:

тетрис на c#

Я сподіваюся, що вам сподобалося читати цю статтю, і вона виявилася легкою для розуміння. Будь ласка, дайте мені знати, якщо у вас є якісь коментарі або виправлення.

Так само вам може бути цікава попередня стаття – Як зробити динамічний масив.


Ви хочете навчитися писати код мовою програмування C#?

Створювати різні інформаційні системи, що складаються з сайтів, мобільних клієнтів, десктопних додатків, телеграм-ботів тощо.

Переходьте до нас на сторінку Dijix і ознайомтеся з умовами навчання, ми спеціалізуємося тільки на індивідуальних заняттях, як для початківців, так і для просунутих програмістів. Ви можете взяти як одне заняття для опрацювання питання, що вас цікавить, так і кілька, для більш щільної роботи. Завдяки особистому кабінету, кожен студент підвищить якість свого навчання, у вашому розпорядженні:

  • Доступ до пройденого матеріалу
  • Тематичні статті
  • Бібліотека книг
  • Онлайн тестування
  • Спілкування в закритих групах

https://dijix.com.ua

Живи у своєму світі, програмуй у нашому.

Published inЯк зробити на C#?
Підписатися
Сповістити про
guest
0 комментариев
Вбудовані Відгуки
Переглянути всі коментарі
0
Ми любимо ваші думки, будь ласка, прокоментуйте.x