Skip to content

Як зробити змійку [C#]

1 Звезда2 Звезды3 Звезды4 Звезды5 Звезд (1 оценок, среднее: 5,00 из 5)
Завантаження...

[ Полезный рекламный блок ]

Попробуйте свои силы в игре, где ваши навыки программирования на C# станут решающим фактором. Переходите по ссылке 🔰.


У цій статті ми розглянемо як створити гру в змійку в консольному додатку на C#, використовуючи максимально прості механіки.

Змійка – це класична аркадна гра, в якій гравець керує змією, що росте в довжину в міру поїдання їжі. Гра ведеться на прямокутній сітці або дошці, де змія безперервно рухається в певному напрямку, поки не зіткнеться зі стіною або власним тілом. Гравець повинен керувати змією, щоб з’їсти якомога більше їжі, уникаючи при цьому зіткнень. Гра стає дедалі складнішою, оскільки змія стає дедалі довшою, і уникнути зіткнень стає дедалі важче. Мета гри – набрати якомога більше очок, поїдаючи їжу. Гра закінчується, коли змія стикається зі стіною або власним тілом. Змійка – це проста, але захоплива гра, яка подобається гравцям різного віку протягом десятиліть.

Ось приклад реалізації простої гри в змійку в консольному додатку на C#:

При створенні додатка, ви можете керуватися такими кроками:

 • Визначте ігрове поле: Створіть двовимірний масив для представлення ігрового поля. Кожен елемент масиву представлятиме місце на дошці і може бути простором, стіною або шматком їжі.
 • Визначте змію: Створіть список або масив для представлення змії. Кожен елемент масиву представлятиме сегмент тіла змії і матиме позицію (рядок і стовпець) на ігровій дошці.
 • Визначте цикл гри: Використовуйте цикл while для багаторазового оновлення стану гри та відображення ігрового поля.
 • Перемістіть змію: Оновлюйте положення голови змії на основі користувацького введення (наприклад, клавіші зі стрілками) і відповідно переміщайте інші частини тіла змії.
 • Перевірте наявність зіткнень: Перевірте, чи не зіткнулася голова змії зі стіною або шматочком їжі.
 • Оновити ігрове поле: Оновіть ігрове поле, щоб відобразити поточний стан гри (наприклад, додайте новий шматок їжі, приберіть хвіст змії, якщо вона не з’їла шматок їжі).
 • Відобразіть дошку: Використовуйте Console.WriteLine() для відображення ігрового поля в консолі.

Я сподіваюся, що вам сподобалося читати цю статтю, і вона виявилася легкою для розуміння. Будь ласка, дайте мені знати, якщо у вас є якісь коментарі або виправлення.

Так само вам може бути цікава попередня стаття – Як зробити круглу кнопку в WPF або Window Forms додатках.


Ви хочете навчитися писати код мовою програмування C#?

Створювати різні інформаційні системи, що складаються з сайтів, мобільних клієнтів, десктопних додатків, телеграм-ботів тощо.

Переходьте до нас на сторінку Dijix і ознайомтеся з умовами навчання, ми спеціалізуємося тільки на індивідуальних заняттях, як для початківців, так і для просунутих програмістів. Ви можете взяти як одне заняття для опрацювання питання, що вас цікавить, так і кілька, для більш щільної роботи. Завдяки особистому кабінету, кожен студент підвищить якість свого навчання, у вашому розпорядженні:

 • Доступ до пройденого матеріалу
 • Тематичні статті
 • Бібліотека книг
 • Онлайн тестування
 • Спілкування в закритих групах

https://dijix.com.ua

Живи у своєму світі, програмуй у нашому.


 

Published inЯк зробити на C#?
Підписатися
Сповістити про
guest
0 комментариев
Вбудовані Відгуки
Переглянути всі коментарі
0
Ми любимо ваші думки, будь ласка, прокоментуйте.x